باید سیاسی باشیم!

سیاست در لغت از مادّه “سَاسَ یَسُوسُ، سِیَاسَةً” بمعنی سرپرستی‌ی امور، امر ونهی رعایا گرفته شده است. سیاست در اصطلاح؛ با مطالعۀ عمیق احادیث رسول الله صلی الله علیه وسیم برمی‌آید که سیاست عبارت از سرپرستی امور داخلی وخارجی‌ امت توسط دولت با بکار‌گیری رهبری، کنترول، غمخواری امور داخلی، حملِ اسلام بخارج ومحاسبۀ حکام-امر بمعروف ونهی از منکر- توسط مردم، است.
اما پس از سقوطِ دولت خلافت، ایدیولوژی سرمایه داری- جدائی دین از زندگی- جای تطبیق اسلام را گرفت ودین اسلام به حیث دین سیاسی از صحنۀ زندگی حذف گردید. غرب تلاش بخرچ داد تا واقعیت و تعریفِ “سیاست” را نزدِ مردم بگونه‏ای یک واژه بد نشان دهند که سیاست یک هنراست، سیاست تسلیم شدن به امرِ حاکم، یا سیاست همان پزیرش مود روز می‌باشد. همچنان طوری جلوه دادند که سیاست وظیفۀ افرادِ تحصیل‌یافته‌گان عصری‌ جامعه است، یا سیاست دروغ وفریبِ مردم را در پی دارد. ویا سیاست ودین باهم جمع نمی‌شوند که این گونه برداشت‌ها از “سیاست” مخالف روح اسلام است.
هدف آنها این است تا مردم از سیاست و از احزاب سیاسی متنفر شوند. تاثیرات این تبلیغات به جایی رسیده که اکثر مردم گوش فرادادنِ به اخبار را عامل گمراهی و فریب می‌دانند. فایدۀ این تبلیغات برای کفار این است که امت دیر تر به نهضت برسد و کفار خوب می‌دانند که قدرت آنها فقط توسط گروهای سیاسی وعملِ سیاسی از بین می‏رود نه توسط گروههای غیر سیاسی.


نویسنده: ابو علی

Print Friendly, PDF & Email

مردم نیز مشاهده کرده اند

د استعمار تر سیوري لاندې خپلواکي

د پنځلسمې پېړۍ په وروستیو کې د عثماني خلافت له کمزوره کېدلو سره سم ځواکمنو …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *