کی میگوید این نظام کفریست؟!

عده ای نظام حاکم افغانستان را غیر اسلامی(کفری) میخوانند، و برخی دیگر میگویند این نظام اسلامیست چون نام خود را اسلامی گذاشته است. بدین ملحوظ آنچه که طی سالهای گذشته، درین مورد خیلی روشن گردیده است با شما در میان میگذارم.
نخست ازهمه کفری یا اسلامی بودن یک نظام را از قانون اساسی اش میتوان دانست، که خالی از سه حالت زیر نمیباشد:
اینکه قانون اساسی یا دستورش به اساس دلایل شرعی؛ قرآن، سنت، اجماع وقیاس ساخته شده است، یا اینکه ماده های قانون اساسی، که نظام براساس آن شکل یافته اند، از رأی اکثریت[بدون رعایت اصول] ویا فشار قدرت های بیگانه ترتیب گردیده است؟
ویا هم برخی مواد قانون اساسی، اسلامی وبرخی دیگر کفری اند، یعنی معجونی ازکفر واسلام. که هرکدام جای بحث دارد.
علاوه از مسئله قانون اساسی وسایر قوانین، از عملکردها واجراات نیز به صراحت میتوان دریافت که نظام حاکم اسلامیست یا خلاف آن.
چنانچه:
1- مسئولین یک نظام اسلامی، بیشترین دید و وادید شان با رهبران مسلمان، علمای اسلام، وشخصیت های متفکر اسلامی می‏باشد. اما برعکس مسئولین یک نظام کفری بیشترین رابطه شان با سردمداران کفر، استعمار گران، رقاصه ها و مفسدین بوده و قراردادهای همکاریشان با همین دسته از مردم عقد میشود.
2- در یک نظام کفری، زنان به بی حیایی، دنبوره نوازی، آواز خوانی، رقص ، ورزش و برآمدن از خانه، اختلاط با مردان و بی اطاعتی در برابر شوهران تشویق میشوند.
برعکس دریک نظام اسلامی؛ زنان به حفظ حیا وحجاب، تلاوت قرآن، کسب علوم ضروری، جدایی از مردان نامحرم و اطاعت از شوهر تشویق میشوند.
3- دریک نظام اسلامی؛ حرف از مسئولیتها است و ادای آن از طرف مسئولین، ودر نظام غیر اسلامی، حرف از حقوق است و گرفتن آن از طرف شهروندان.
4- در یک نظام اسلامی؛ حمل ونشر اسلام ودفاع از سرزمین اسلامی، عامل جهاد است ودر نظام غیر اسلامی حفظ وطن ونوامیس ملی باعث جنگ!
5- در نظام اسلامی؛ مجرمین به اساس احکام شرع به مجازات میرسند ودر نظام غیر اسلامی مجرمین براساس قوانین بشری مورد حمایت قرار میگیرند.
6- در نظام اسلامی؛ علمای دین، مساجد ومدارس وشخصیت های اسلامی، با عزت وآبرومند اند و اهل باطل ذلیل اند وخوار. اما درنظام غیر اسلامی، آوازخوانان، متفکرین اسلام ستیز، رقاصه ها و مفسدین، سربلند وعزیز اند واهل حق خوار اند و پریشان.
7- در نظام اسلامی؛ عمل کردن به احکام ونوافل ومستحبات آسان ومیسر است. اما در نظام غیر اسلامی، عمل کردن به اسلام دشوار است و برخلاف آن آسان ومیسر.
8- دریک نظام اسلامی؛ در خطبه ها، دروس، وبحثها نام از پیامبرصلی الله علیه وسلم واصحاب و ائمه برده میشود، اما درنظام غیر اسلامی، نام متفکرین غیر مسلمان، شخصیت های کفری و الگوهای فاسد تکرار میگردد.
9- در نظام اسلامی، نصاب تعلیمی مملو از ارزشهای اسلامیست. در نظام کفری، نصاب تعلیمی همه ارزشهای کفریست.
10- در نظام اسلامی؛ برای سود، فحشا، شراب، روزه خواری، هتک حرمت به مقدسات و تعرض به نوامیس بسیار به ندرت اتفاق میافتد. اما در نظام غیر اسلامی، دربرابر این موارد مانعی نیست و زمینه برای ارتکاب این جرایم مساعد است.
11- در نظام اسلامی؛ هدایت گران را ارج میگذارند، اما در نظام کفری گمراه گران را جایزه میدهند.
12- در نظام اسلامی؛ نکاح آسان است و زنا مشکل و در نظام کفری، زنا آسان است ونکاح مشکل.
13- در نظام اسلامی؛ مسلمانان از خود اند وکفار، بیگانه. ولی درنظام غیر اسلامی کفار از خود اند ومسلمانان بیگانه.
14- دریک نظام اسلامی، همه‏گان موقف وجایگاه خود را در چوکات استراتیژی که از سوی یک رهبر بزرگ اسلامی تدوین شده باشد، می یابند. اما در یک نظام غیر اسلامی موقفها ومسئولیت ها به اساس استراتیژی وبرنامه های رأس الکفر(قدرت کفری بزرگ) معین میگردد.
در آخر واضح باید ساخت که، کفری گفتن نظام معنی تکفیر کارکنان نظام را نمیدهد. اما حکام، خالی ازین نیســـت که حد اقل ظالم اند ویا فاسق.و بخود اجازه نمیدهیم که شخصی را منحیث فرد، بدون دلیل صریح تکفیر کنیم. و این را وظیفه ی خود هم نمیدانیم.
لذا تلاش میکنیم واز الله سبحانه وتعالی میخواهیم تا از زیر سیطره ی نظامهای کفری ما را نجات دهد. وزندگی تحت حاکمیت نظام اسلامی را برایمان میسر گرداند.

نویسنده: عبدالله فهیم

Print Friendly, PDF & Email

مردم نیز مشاهده کرده اند

د استعمار تر سیوري لاندې خپلواکي

د پنځلسمې پېړۍ په وروستیو کې د عثماني خلافت له کمزوره کېدلو سره سم ځواکمنو …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *